Antianging

Antiaging – kas tai?

,,Anti-aging medicina” – kas tai?

,,Anti-aiging medicina” (,,senatvės prevencijos medicina”) Lietuvoje kol kas dar retokai girdimas ir mažai kam aiškiai suprantamas terminas, geriausiu atveju siejamas su plastine chirurgija. Tuo tarpu JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, kitose Vakarų Europos valstybėse, Skandinavijos šalyse, taip pat ir Indijoje, Kinijoje tai jau bemaž du dešimtmečius aktyviai plėtojama medicinos kryptis, išreiškianti novatorišką kompleksinį požiūrį į žmogaus senėjimo procesą bei ligų prevenciją. ,,Anti-aging” medicinos tikslas, jungiant bendrosios ir profilaktinės medicinos, urologijos, ginekologijos, endokrinologijos, mitybos, psichologijos, genetikos, edukologijos ir kitas sritis, – atitolinti žmogaus organizmo biologinio senėjimo procesus, prailginti asmens darbingumą, galimybės džiaugtis jaunyste laiką.

Argi įmanoma sustabdyti biologinį laikrodį?

Natūralų žmogaus organizmo senėjimo procesą sukelia daug veiksnių: pirmiausia tai genetiniai, hormoniniai, biocheminiai procesai, taip pat ir žmogaus gyvenimo būdas, jo paties noras kuo ilgiau išlikti jaunam. Anti-aging medicinos praktika rodo, jog senėjimas yra ne tik paties asmens pastangomis, bet ir medicinos priemonėmis kontroliuojama būklė. Amžiui bėgant įmanoma išlikti žvaliems, judriems, darbingiems, energingiems, gyventi pilnavertį seksualinį gyvenimą. Žinoma, tam pirmiausia reikia pasitelkti ir sveiką gyvenimo būdą (tinkamą miego ir būdravimo režimą, racionalią mitybą, palaikyti emocinę ir dvasinę pusiausvyrą, fizinį aktyvumą, mėgautis pasitenkinimą teikiančiu seksualiniu gyvenimu). Dar veiksmingesnių rezultatų galima pasiekti pasitelkus šiuolaikinius medicinos pasiekimus (rekreacines, detoksikacijos, fizioterapijos ir kitas neinvazines procedūras, profilaktinius tyrimus ir ankstyvąją ligų diagnostiką, pakeičiamąją hormonų terapiją) ir, be abejo, šias sritis išmanančių specialistų konsultacijas.

Išties, sukurti jaunystės eliksyro kol kas dar niekam nepavyko, tačiau laiku kreipusis į tinkamą specialistą galima pristabdyti biologinio laikrodžio tiksėjimą, o modernių diagnostinių metodų pagalba užkirsti kelią ligoms, kurios uždelsus taptų sunkiai išgydomomis.

Pakaitinė hormonų terapija – veiksminga senėjimo prevencijos priemonė moterims

Moters gyvenimo tarpsnis nuo vaisingo amžiaus pabaigos iki kiaušidžių hormoninės funkcijos išnykimo (dažniausiai jis trunka tarp 45 ir 55 metų) yra vadinamas menopauze (klimaksu). Menopauzės metu vyrauja lytinės sistemos organų senėjimo procesai, lydimi tokių simptomų kaip karščio pylimai, gausus prakaitavimas, nepastovaus širdies plakimo priepuoliai, „šokinėjantis” arterinis kraujospūdis, galvos skausmai, svaigimas, nereguliarūs kraujavimai iš gimdos. Moterys skundžiasi prislėgta nuotaika, depresija, dirglumu, nemiga arba mieguistumu, atminties pablogėjimu, koncentracijos stoka, energijos trūkumu, ištinkančiais panikos priepuoliais.

Amžius įtakoja ir moters lytinę funkciją: sumažėja dubens raumenų tonusas, praplatėja šlaplės anga, krūtys nereaguoja į jaudinimą, lėtėja klitorio reakcija į jaudinimą, sumažėja makšties sekrecija, sumažėja makšties elastingumas, sumažėja kraujo tekėjimas į apatinį makšties trečdalį, prasideda genitalijų atrofija, išplonėja makšties gleivinė. Tai pasireiškia sutrikusiu atsaku į lytinius santykius ir (ar) skausmu lytinių santykių metu. Gali pradėti varginti atrofinis vaginitas, kurio požymiai: sausumas, deginimas, tempimo jausmas, niežulys išorinių lytinių organų srityje, skausmingi lytiniai santykiai,  geltonos išskyros.

Moterims klimaksui būdingi požymiai gali pasireikšti lengva, vidutinio sunkumo ir sunkia forma. Požymių ryškumas priklauso nuo menopauzės pradžios, trukmės, kitų ligų, nuo to, ar laiku pradėtas gydymas. Jei požymiai lengvi, gerai savijautai užtikrinti ir palaikyti pakanka sveiko gyvenimo būdo, savalaikio ginekologinių ir kitų organizmo ligų gydymo. Jei simptomai sunkesni ar itin sunkūs be jau minėtų priemonių reikėtų skirti ir gydymą pakaitine hormonų terapija moteriškais lytiniais hormonais, padedančiais išvengti nemalonių pojūčių. Jei moteris nenori gydyti klimakso simptomų hormoniniais preparatais, jai gali būti rekomenduoti homeopatiniai – žoliniai vaistai. Jeigu nėra ryškių klimakso požymių, o vargina tik makšties sausumas, atrofija, skausmingi lytiniai santykiai, hormoniniai preparatai gali būti skiriami vietiškai į makštį žvakučių, aplikatorių ar tepalų pavidalu.

Pakaitinė hormonų terapija postmenopauzėje žymiai pagerina gyvenimo kokybę ir padeda išvengti sunkių organizmo ligų (osteoporozės, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų ir kt.). Kadangi vidutinė moters gyvenimo trukmė ilgėja, o menopauzės pradžia nesikeičia, nemalonūs simptomai, trunka. vis ilgesnį laikotarpį, todėl moterims įžengusioms į menopauzės laikotarpį labai svarbu nenustoti mylėti savęs, rūpintis savo sveikata ir laiku kreipusis į ginekologus, užsitikrinti gerą gyvenimo kokybę.

Pakaitinė hormonų terapija ir vyriškumo ilgaamžiškumo  išsaugojimui
Pakaitinė hormonų terapija yra vienas didžiausių XX amžiaus atradimų, palengvinantis ne tik moters, bet ir vyro gyvenimą. Vyro organizme vyraujantys hormonai yra androgenai. Lytinis hormonas testosteronas lemia vyro vyriškumą (kūno raumenų masę, jėgą, ryžtą, aktyvumą, loginį mąstymą, greitesnę orientaciją ir kt.). Šio hormono kiekis kraujo serume pasiekia piką tarp 20 ir 40 metų laikotarpio. Vėliau ima mažėti (kasmet androgenų kiekis sumažėja apie 1,2 proc.). Su tuo susiję  ir įvairūs ne itin malonūs pokyčiai vyrų organizme.

Pamažu kinta vyro išvaizda (pradedama plikti, mažėja kūno raumenų masė, kūne kaupiasi daugiau riebalų), pradeda varginti karščio pylimai ar drebulys, nuotaikos svyravimai, depresija, dirglumas, energijos stoka, mažėja mentalinės veiklos galimybės, silpnėja lytinis potraukis. Suprantama, jog tokie ,,senatviniai požymiai“ blogina gyvenimo kokybę, todėl tokios būklės nereikėtų palikti savieigai.

Dėl panašiame amžiaus tarpsnyje kylančių negalavimų moterys nesivaržydamos kreipiasi į ginekologus. Tuo tarpu vyrai, tarsi nenorėdami pripažinti, kad jaunystė praeina, registruotis urologų ar endokrinologų konsultacijai neretai vengia. Tačiau kaip tik jų konsultacijos bei laiku suteikta pagalba gali sugrąžinti vyrams vyriškumą ir jaunystę.

Viena iš veiksmingų priemonių – pakeičiamoji hormonų terapija, normalizuojanti testosterono kiekį vyro organizme. Gydymo poveikis greitas: nelieka nuovargio, pagerėja nuotaika, padidėja darbingumas, sustiprėja libido, atsiranda daugiau energijos. Kinta ir vyro išorė: dėl androgeninio terapijos poveikio tampa stipresni kūno raumenys, pamažu sumažėja nereikalingų riebalų kiekis. Šios terapijos dėka ne tik pranyksta varginę nemalonūs simptomai, bet kartu išvengiama ir nefiziologinių hormono koncentracijos svyravimų, galinčių tapti prostatos onkologinių ligų bei šlapinimosi sutrikimų (prostatos hiperplazijos) priežastimi.

Mūsų klinikos specialistams rūpi  moteriškumo ir vyriškumo ilgaamžiškumo išsaugojimas. Raginame ir kviečiame tikrintis sveikatą ,,Antiaging“ medicinos klinikoje!



Registruotis vizitui prašome mobiliuoju telefonu 861690117