Antianging

Ginekologas

Ginekologinė apžiūra

Profilaktinis ginekologinis patikrinimas moterims ir merginoms, neturinčioms nusiskundimų, turėtų būti atliekamas vieną kartą per metus. Šį vizitą geriausia planuoti po mėnesinių. Esant skundų ar klausimų, į gydytoją ginekologą kreiptis galima bet kada, net ir mėnesinių metu.

Pradėjus lytinį gyvenimą, reiktų neatidėlioti pirmojo vizito. Merginoms ir moterims, neturėjusioms lytinių santykių, taip pat rekomenduojama kartą metuose apsilankyti pas ginekologą, pradedant nuo  18 – 20 m.

Atvykstant ginekologinei apžiūrai visada reikėtų žinoti, kada buvo paskutinės mėnesinės. Taip pat gydytojas paklaus, koks Jūsų mėnesinių ciklas (kiek dienų praeina nuo vienų mėnesinių pirmos dienos iki kitų mėnesinių pirmos dienos). Gydytojas gali klausti apie buvusius nėštumus, persirgtas ligas, atliktas operacijas, ar gyvenate lytinį gyvenimą, kaip saugotės nėštumo.

Profilaktinio ginekologinio patikrinimo metu paprastai atliekama ginekologinė apžiūra, gimdos kaklelio citologinis tyrimas (tyrimas dėl ikivėžinių pokyčių ir gimdos kaklelio vėžio), echoskopija.

Ginekologinė apžiūra dažniausiai atliekama ginekologinėje kėdėje. Gydytojas apžiūri išorinius lytinius  organus. Makšties ir gimdos kaklelio apžiūrai naudojami makšties skėtikliai. Apžiūra skėtikliais labai svarbi, nes jos metu įvertinamas gimdos kaklelis ir paimami tyrimai dėl ikivėžinių gimdos kaklelio pokyčių. Apčiuopiant įvertinama gimda, kiaušidės, pilvo skausmingumas.

Ginekologinė echoskopija dažniausiai atliekama pro makštį. Šis tyrimas yra labai svarbus įvertinant vidinius lytinius organus. Jo metu galima nustatyti daugelį ginekologinių ligų: gimdos miomas, polipus, kiaušidžių cistas, endometriozės požymius ir kt.

Jei moteris turi nusiskundimų (gausios ar neįprastos išskyros, skausmai, gausios mėnesinės ir kt.), diagnozės patikslinimui gali būti atliekami įvairūs tyrimai: tepinėliai, kraujo, šlapimo tyrimai, molekuliniai testai ir daugelis kitų.

 

Registruotis vizitui prašome mobiliuoju telefonu 861690117